Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galéria inšpirácií TOLICCI Studio

Realizácia návrhu interiéru rodinnej rezidencie v Martine

20.03.2017 | Tolicci Studio

Aj takto môže vyzerať realizácia rodinnej rezidencie na severe Slovenska pod našou taktovkou.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Realizované

Tagy

Bývanie

MiestoMartin
Rok2017
AutorTOLICCI studio: Vedúci projektu Ing. Tomáš Belica, Dizajnérsky konzultant projektu Mgr. art. Alexandra Petrenčík, Dizajnér projektu Mgr. art. Denisa Heldová
DodávateľTOLICCI studio
Úžitková plocha209 m2

Po mnohých článkoch s návrhmi interiérov v podobe vizualizácií prichádzame s realizáciou nášho návrhu rodinnej rezidencie v Martine. Klient si prial vytvoriť príjemný interiér s použitím prírodných prvkov. Tie sme zvolili v podobe kombinácie dreva a kameňa (mramoru), machových obkladov a sklenených organických svietidiel a umeleckých diel v prírodných organických tvaroch. Návrh odráža prirodzený prístup návrhu interiérov v identite TOLICCI. Nechajte sa inšpirovať a presvedčte sa, do akej vernosti sa dá zrealizovať interiér na základe profesionálneho návrhu.

Vizualizácie a video z projektu nájdete na našej stránke: tolicci.com/rodinna-rezidencia-martin/

TOLICCI studio

Vstupná halaZdroj: TOLICCI studio

Presvetlenú chodbu sme podporili jemnými bielymi závesmi a opticky zväčšili dizajnovým zrkadlom v masívnom drevenom ráme, ku ktorému sme navrhli pohodlné sedacie poufy. Vstavané skrine oproti zrkadlu poskytujú dostatok úložného priestoru.

TOLICCI studio

DetailZdroj: TOLICCI studio

Detail masívneho rámu a napojenia jednotlivých častí.

TOLICCI studio

SchodiskoZdroj: TOLICCI studio

Živý mach na stene pod schodiskom dodáva priestoru na jedinečnosti, podčiarkuje príhodnosť návrhu a prirodzený, pôvodný ráz interiéru.

TOLICCI studio

DetailZdroj: TOLICCI studio

Detail prevedenia schodiska – styk dreva a skla.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Základom návrhu boli zemité, teplé farebné odtiene v kontraste s tmavým drevom a pastelovými farbami. Interiér sme doplnili o dizajnérske kúsky v podobe talianskych a ručne vyhotovených slovenských a českých svietidiel. Interiér sme na požiadavku klienta doplnili o prírodné prvky v podobe machových obkladov, prírodných mramorových obkladov, kamenných doplnkov a ďalších dizajnérskych zariaďovacích prvkov. Originálne dizajnové doplnky dodávajú unikátnosť a podporujú celkový štýl interiéru.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Priestor obývacej izby vyčleňuje komfortná talianska sedačka doplnená o dizajnový konferenčný stolík. Televízor je umiestnený na otočnom kĺbe na drevenom obklade so zaujímavým riešením políc.

TOLICCI studio

DetailZdroj: TOLICCI studio

Detail detailnej práce s prírodnou dyhou v podobe na mieru vytvorenej police vychádzajúcej z dreveného obkladu.

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

Masívny drevený jedálenský stôl s kovovými nohami sme doplnili pohodlnými dizajnovými talianskymi stoličkami v príjemnej zemitej zelenej farbe, ktorá podčiarkuje prírodný ráz interiéru.

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

Jedálenský ostrov prepája priestor kuchyne a obývačky, pričom nami navrhnuté svietidlo nad stolom podčiarkuje celkový štýl otvoreného a vzdušného priestoru.

TOLICCI studio

KuchyňaZdroj: TOLICCI studio

Kuchyňu v tvare U sme navrhli v čistých jednoduchých líniách v kontraste jemnej krémovej kuchynskej linky a tmavej žulovej dosky doplnenej o drevený obklad, ktorý podčiarkuje líniu okna a rozširuje ju. Súčasťou kuchyne je aj TV na otočnom kĺbe.

TOLICCI studio

SchodiskoZdroj: TOLICCI studio

Dominantou vstupného priestoru sa stalo schodisko votknuté do nosnej steny v drevenom masívnom prevedení a čistým skleneným zábradlím. Jedinečnosť mu dodávajú dizajnové talianske svietidlá.

TOLICCI studio

ChodbaZdroj: TOLICCI studio

Chodbu sme zútulnili závesmi vo farbách preladených so zvyškom interiéru. Povrchová úprava dekoračnou vodeodolnou umeleckou stierkou v priestore schodiska okrem estetickej úlohy spĺňa aj úlohu funkčnú, nakoľko je odolná voči okopaniu a je plne čistiteľná aj agresívnymi čistiacimi prostriedkami.

TOLICCI studio

DetailZdroj: TOLICCI studio

Svietidlá na strope dodávajú priestoru chodby punc elegantnosti a jednoduchosti.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Táto kúpeľňa bola navrhnutá pre deti. Základom sa stali krémové farby opakujúce sa v celom interiéri. Vodeodolné dekoračné stierky odľahčujú steny s obkladmi a zároveň dodávajú priestoru na elegancii vzhľadom k svojím perlovým odleskom aj napriek tomu, že ide o detskú kúpeľňu.

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

Spálňu sme zariadili v krémových odtieňoch s veľkou pohodlnou manželskou posteľou a praktickými skrinkami v bielom dekóre s vysokým leskom. V rohu je umiestnený toaletný stolík so zrkadlami a poufom, celú kompozíciu spálňového „ostrova“ podporujú dizajnové svietidlá organického tvaru. Podlahu pokrýva mäkučký krémovo striebristý koberec s hustým vlasom.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Vedľa spálne sa nachádza rodičovská kúpeľňa, ktorej dominantou sa stal jedinečný zelený mramor. V strede priestoru sa nachádza dizajnová voľne stojaca vaňa, ktorú dopĺňajú tak ako aj umývadlá, jedinečné dizajnové batérie.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Vo večernej atmosfére vyniknú dizajnové talianske svietidlá nad umývadlovou skrinkou podporené funkčnými bodovými svietidlami na strope. Priestor vane vyčleňuje jemná spustená záclona.

TOLICCI studio

DetailZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

Detská izbaZdroj: TOLICCI studio

Atmosféru detskej izby sme podčiarkli farebnými kruhovými kobercami, textilnými funkčnými obkladmi okolo detských postelí a jedinečnými dizajnovými svietidlami v podobe balónov.

TOLICCI studio

Detská izbaZdroj: TOLICCI studio

Praktické osvetlenie nad pracovnými stolmi sme vyriešili tubusmi a efektnou podsvietenou oblohou na strope, ktorá spĺňa účel náladového osvetlenia pre deti. Priestor dopĺňajú úložné skrinky s farebnými hravými madielkami.

VEČERNÁ ATMOSFÉRA INTERIÉRU:

TOLICCI studio

KuchyňaZdroj: TOLICCI studio

Kuchyňu sme funkčne nasvietili svetelným napísaným stropom vyhotoveným na mieru a oživili horčicovými barovými stoličkami. Líniu okien lemuje drevený orechový obklad, ktorý je prítomný v celom interiéri.

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

Vo večernej atmosfére vyniknú dizajnové svietidlá s LED optickými vláknami, ich odlesky, výtvarné sklenené diela a doplnky. Otvorený priestor sme ladili do príjemných zemitých farieb s výrazným kontrastným prvkom v podobe krbu, ktorý potvrdzuje priestor.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Kuchyňa, jedáleň a obývačka sú preladené ako materiálovo tak aj farebne a atmosféru dotvárajú vhodne zvolené a umiestnené osvetlenia. Dominantou priestoru sa stal na mieru vyhotovený rodinný obraz, ktorý sme podsvietili. V celom priestore sme navrhli krémové závesy v jemnom lesku a jemné záclony.

TOLICCI studio

DetailZdroj: TOLICCI studio

Detail konferenčného stolíka.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Svietidlá na príručnom stolíku z rovnakej „dizajnovej rodiny“ ako svietidlá v spálni pri posteli vytvárajú príjemnú atmosféru domova a tepla.

Aj takto vie vyzerať realizácia interiéru na severe Slovenska, čoskoro uverejníme naše ďalšie realizácie aj v bratislavskom regióne.

Mgr. Mária Veselovská – TOLICCI studio

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Realizované

Tagy Bývanie

Diskusia (0 reakcií)

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 5951
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré bolo založené v januári roku 2014 vo Vrútkach v blízkosti Martina. Zaoberáme sa návrhom interiérov vo veľkej podrobnosti vizuálneho a následne aj technického spracovania potrebného k samotnej realizácii interiéru. Spoločne s našimi partnerskými spoločnosťami a overenými profesistami z praxe zabezpečujeme aj  finálnu realizáciu s koordináciou dizajnéra návrhu, aby sme tak návrh previedli do čo najdokonalejšej reality.Štúdio disponuje tímom profesionálnych, prevažne študovaných interiérových dizajnérov – magistrov umenia interiérového dizajnu (Mgr. art.), študovaných konštruktérov nábytku, ktorí skreslia technické, stavebné a výrobné podklady potrebné pre následnú realizáciu. Súčasťou tímu sú profesionálni 3D vizualizátori a grafici, ktorí privedú projekt interiéru už v štádiu jeho návrhu do takmer úplnej finálnej reality za pomoci profesionálnych grafických 3D programov, čo je zároveň aj našou veľkou devízou.Pôsobíme v rámci celého Slovenska, Českej republiky s nosnou klientelou až 90% v bratislavskom regióne. V rámci zahraničia dodávame len projekt návrhu interiéru a priamo na mieste spolupracujeme s miestnymi dodávateľmi a koordinujeme realizáciu návrhu. FILOZOFIANávrh interiérov v identite TOLICCI je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry Stredného východu. Identita TOLICCI sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície sa v interiéroch vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov, tmavého dreva, prírodných prvkov a prírodného kameňa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. Našu jedinečnosť zaručuje spojenie dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, kvalitou a funkčnosťou, či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Takto znie opis čistej prioritnej dizajnovej línie a identity TOLICCI.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť návrhy interiérov, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami, ktoré sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú návrhy interiérov prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz s doplnkovými sýtymi farebnými odtieňmi.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Twitter

Pinterest

Nástroje

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0 Diskusia

Rubrika

Tagy

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 5951
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré bolo založené v januári roku 2014 vo Vrútkach v blízkosti Martina. Zaoberáme sa návrhom interiérov vo veľkej podrobnosti vizuálneho a následne aj technického spracovania potrebného k samotnej realizácii interiéru. Spoločne s našimi partnerskými spoločnosťami a overenými profesistami z praxe zabezpečujeme aj  finálnu realizáciu s koordináciou dizajnéra návrhu, aby sme tak návrh previedli do čo najdokonalejšej reality.Štúdio disponuje tímom profesionálnych, prevažne študovaných interiérových dizajnérov – magistrov umenia interiérového dizajnu (Mgr. art.), študovaných konštruktérov nábytku, ktorí skreslia technické, stavebné a výrobné podklady potrebné pre následnú realizáciu. Súčasťou tímu sú profesionálni 3D vizualizátori a grafici, ktorí privedú projekt interiéru už v štádiu jeho návrhu do takmer úplnej finálnej reality za pomoci profesionálnych grafických 3D programov, čo je zároveň aj našou veľkou devízou.Pôsobíme v rámci celého Slovenska, Českej republiky s nosnou klientelou až 90% v bratislavskom regióne. V rámci zahraničia dodávame len projekt návrhu interiéru a priamo na mieste spolupracujeme s miestnymi dodávateľmi a koordinujeme realizáciu návrhu. FILOZOFIANávrh interiérov v identite TOLICCI je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry Stredného východu. Identita TOLICCI sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície sa v interiéroch vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov, tmavého dreva, prírodných prvkov a prírodného kameňa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. Našu jedinečnosť zaručuje spojenie dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, kvalitou a funkčnosťou, či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Takto znie opis čistej prioritnej dizajnovej línie a identity TOLICCI.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť návrhy interiérov, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami, ktoré sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú návrhy interiérov prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz s doplnkovými sýtymi farebnými odtieňmi.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Twitter

Pinterest

Kalendár sa načítava...