Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galéria inšpirácií TOLICCI Studio

Prvotriedne vilové bývanie na Slovensku – 2. časť

06.02.2017 | Tolicci Studio

Pokračovanie návrhu interiéru, kde dizajn a kvalita hrá úlohu číslo jeden.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 1

Rubrika

Návrhy

Tagy

Bývanie

MiestoSlovensko
Rok2016
AutorVedúci projektu Ing. Tomáš Belica, Dizajnérsky konzultant projektu Mgr. art. Alexandra Petrenčík, Dizajnér projektu Monika Pustajová
DodávateľTOLICCI studio
Úžitková plocha109 m2

Požiadavky klienta na spálňu:

Klient si prial do spálne zakomponovať zaujímavé prvky v podobe kamenného obkladu, náladového krbu a zhluku svietidiel na strope.

V spálni sme chceli dosiahnuť exkluzívnu a príjemnú atmosféru. Do spálne sme zakomponovali kamenný obklad na stene, na pozadí ktorého sa efektne vyníma čalúnená posteľ. Súčasťou postele sú aj nočné stolíky, na ktoré sme postavili talianske dizajnové svietidlá dodávajúce priestoru luxus a jedinečnosť. Do rohu sme navrhli praktický toaletný stolík so zrkadlom a skrinkou s úložným priestorom. Priestor dopĺňa talianske dizajnové kresielko.

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

Do opačného rohu sme umiestnili pohodlnú leňošku ktorej kompozíciu sme doplnili o príručný stolík a efektné dizajnové svietidlo v podobe krištáľovej siete. Priestor sme vymedzili a zútulnili závesom krémovej farby.

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

Toaletný stolík má na jednej strane praktickú funkciu, na druhej strane priestor spálne zútulňuje za pomoci elektrického krbu. Stolík sme doplnili pohodlným talianskym kresielkom.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na kúpeľňu:

Klient si prial použiť samostatne stojacu vaňu nasvietenú svietidlami v podobe hviezdneho neba. Taktiež sme mali do kúpeľne zakomponovať TV a do sprchového kúta lavičku na sedenie.

Kúpeľňu sme navrhli v luxusnom a elegantnom štýle ako zvyšok interiéru, čo potvrdzujú dizajnové svietidlá a prvky zlatých odtieňov. Pod umývadlovú skrinku sme umiestnili praktické poufy a priestor opticky zväčšili zrkadlom nasvieteným bodovými svetlami so zlatým lemovaním.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Pre samostatne stojacu vaňu sme vytvorili osobitný priestor nasvietený svietidlami v podobe hviezdneho neba doplnené o bodové osvetlenie. Vaňa sa stala dominantou priestoru.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Priestor sprchy sme na žiadosť klienta doplnili o na mieru vyhotovenú mobilnú lavičku na sedenie, ktorú sme obložili rovnakou mozaikou ako priestor pri umývadlách. Steny sú nastierkované umeleckou vodeodolnou stierkou a zlatým dizajnovým obkladom.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

ToaletaZdroj: TOLICCI studio

WC sme taktiež preladili s ostatným priestorom jednoduchými doplnkami a prvkami zlatej farby.

TOLICCI studio

ŠatníkZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na šatník:

Klient si prial vytvoriť dostatok úložného priestoru v podobe políc, otvoreného šatníka a stredového ostrovčeka.

Šatník poskytoval dostatok priestoru na splnenie klientových požiadaviek ohľadom úložného a odkladacieho priestoru. Šatníku dominuje stredový ostrovček na šperky a doplnky, ktorý sme podsvietili a zároveň doplnili o talianskym dizajnovým svietidlom. To dodáva priestoru punc elegancie a luxusu. Pre komfort sme doplnili šatník o pohodlné kreslo.

TOLICCI studio

ŠatníkZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

Súkromná vinotékaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na súkromnú vinotéku:

Klient si prial umiestniť v priestore väčší stôl s pohodlnými stoličkami, barové sedenie a úložný priestor pre víno.

Po oboch stranách vinotéky sme navrhli svetelné LED pásy doplnené bodovými stropnými svetlami. Nad masívny drevený stôl sme zavesili dizajnové talianske svietidlo, ktoré priestor dopĺňa a dizajnovo oživuje.

TOLICCI studio

Súkromná vinotékaZdroj: TOLICCI studio

Na stenu vinotéky sme navrhli odkladací systém na víno s dostatočnou úložnou kapacitou.

TOLICCI studio

Súkromná vinotékaZdroj: TOLICCI studio

Na protiľahlú stenu vinotéky sme navrhli zaujímavú alternatívu úložného priestoru, ktorú sme zhora nasvietili LED pásom.

TOLICCI studio

Súkromná vinotékaZdroj: TOLICCI studio

Barový kútik sme navrhli v jednoduchých čistých líniách s použitím dreva a tmavého dekóru, pri ktorom sa vynímajú biele barové stoličky.

Pri návrhu tohto interiéru sme prepojili jednoduchý elegantný dizajn s čistými líniami s prvkami luxusu a dizajnérsky zaujímavými kúskami s prihliadnutím na požiadavky klienta.

Mgr. Mária Veselovská – TOLICCI studio

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 1

Rubrika Návrhy

Tagy Bývanie

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 5907
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré bolo založené v januári roku 2014 vo Vrútkach v blízkosti Martina. Zaoberáme sa návrhom interiérov vo veľkej podrobnosti vizuálneho a následne aj technického spracovania potrebného k samotnej realizácii interiéru. Spoločne s našimi partnerskými spoločnosťami a overenými profesistami z praxe zabezpečujeme aj  finálnu realizáciu s koordináciou dizajnéra návrhu, aby sme tak návrh previedli do čo najdokonalejšej reality.Štúdio disponuje tímom profesionálnych, prevažne študovaných interiérových dizajnérov – magistrov umenia interiérového dizajnu (Mgr. art.), študovaných konštruktérov nábytku, ktorí skreslia technické, stavebné a výrobné podklady potrebné pre následnú realizáciu. Súčasťou tímu sú profesionálni 3D vizualizátori a grafici, ktorí privedú projekt interiéru už v štádiu jeho návrhu do takmer úplnej finálnej reality za pomoci profesionálnych grafických 3D programov, čo je zároveň aj našou veľkou devízou.Pôsobíme v rámci celého Slovenska, Českej republiky s nosnou klientelou až 90% v bratislavskom regióne. V rámci zahraničia dodávame len projekt návrhu interiéru a priamo na mieste spolupracujeme s miestnymi dodávateľmi a koordinujeme realizáciu návrhu. FILOZOFIANávrh interiérov v identite TOLICCI je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry Stredného východu. Identita TOLICCI sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície sa v interiéroch vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov, tmavého dreva, prírodných prvkov a prírodného kameňa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. Našu jedinečnosť zaručuje spojenie dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, kvalitou a funkčnosťou, či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Takto znie opis čistej prioritnej dizajnovej línie a identity TOLICCI.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť návrhy interiérov, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami, ktoré sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú návrhy interiérov prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz s doplnkovými sýtymi farebnými odtieňmi.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Twitter

Pinterest

Nástroje

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 1 Diskusia

Rubrika

Tagy

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 5907
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré bolo založené v januári roku 2014 vo Vrútkach v blízkosti Martina. Zaoberáme sa návrhom interiérov vo veľkej podrobnosti vizuálneho a následne aj technického spracovania potrebného k samotnej realizácii interiéru. Spoločne s našimi partnerskými spoločnosťami a overenými profesistami z praxe zabezpečujeme aj  finálnu realizáciu s koordináciou dizajnéra návrhu, aby sme tak návrh previedli do čo najdokonalejšej reality.Štúdio disponuje tímom profesionálnych, prevažne študovaných interiérových dizajnérov – magistrov umenia interiérového dizajnu (Mgr. art.), študovaných konštruktérov nábytku, ktorí skreslia technické, stavebné a výrobné podklady potrebné pre následnú realizáciu. Súčasťou tímu sú profesionálni 3D vizualizátori a grafici, ktorí privedú projekt interiéru už v štádiu jeho návrhu do takmer úplnej finálnej reality za pomoci profesionálnych grafických 3D programov, čo je zároveň aj našou veľkou devízou.Pôsobíme v rámci celého Slovenska, Českej republiky s nosnou klientelou až 90% v bratislavskom regióne. V rámci zahraničia dodávame len projekt návrhu interiéru a priamo na mieste spolupracujeme s miestnymi dodávateľmi a koordinujeme realizáciu návrhu. FILOZOFIANávrh interiérov v identite TOLICCI je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry Stredného východu. Identita TOLICCI sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície sa v interiéroch vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov, tmavého dreva, prírodných prvkov a prírodného kameňa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. Našu jedinečnosť zaručuje spojenie dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, kvalitou a funkčnosťou, či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Takto znie opis čistej prioritnej dizajnovej línie a identity TOLICCI.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť návrhy interiérov, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami, ktoré sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú návrhy interiérov prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz s doplnkovými sýtymi farebnými odtieňmi.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Twitter

Pinterest

Kalendár sa načítava...