Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galéria inšpirácií TOLICCI Studio

Návrh interiéru bytu v Bratislave

17.02.2017 | Tolicci Studio

Ako presvetliť a zmodernizovať štandardný tmavý byt? Inšpirujte sa!

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Návrhy

Tagy

Bývanie

MiestoBratislava
Rok2016
AutorTOLICCI studio: Vedúci projektu Ing. Tomáš Belica, Dizajnérsky konzultant projektu Mgr. art. Alexandra Petrenčík, Dizajnér projektu Radka Klčová
DodávateľTOLICCI studio
Úžitková plocha83 m2

Klient mal pred samotným začatím návrhu predstavu o otvorenom vzdušnom priestore s nadčasovým moderným dizajnom a s použitím doplnkovej žltej farby.

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na jedáleň:

Klient si prial navrhnúť drevený stôl s masívnymi nohami, k nemu pohodlné stoličky a priestor zjemniť jemnými priehľadnými záclonami.

Nad jedálenský stôl sme zavesili dizajnové svietidlo, ktoré spolu s kobercom pomyselne vymedzuje jedálenskú časť. K stolu sme navrhli pohodlné stoličky v doplnkovej žltej farbe.

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

Otvorený priestor jedálne a obývačky sme preladili jednoduchou kombináciou svetlých odtieňov v kontraste s tmavo krémovou a doplnkovou sýto žltou farbou na žiadosť klienta. Svetlosť priestoru sme podporili jednoduchým LED osvetlením s líniovým charakterom.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na obývaciu izbu:

Klient si prial do obývacej časti zakomponovať svetelné LED pásy, vyšší konferenčný stolík spolu s príručným stolíkom a koberec.

Obývaciu časť vymedzuje sedacia súprava, ktorú sme farebne zladili so zvyškom interiéru. Priestor sme zútulnili elektrickým krbom vstavaným do skrinky. Biela skrinka v lesklom dekóre sa ťahá po oboch stranách obývačky a ponúka tak dostatok úložného priestoru.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Výrazným prvkom v obývacej časti je okrúhly pouf žlto-hnedej farby, ku ktorému sme navrhli menší príručný stolík. Otvorený priestor zjednocuje aj tmavohnedý obklad na stenách.

TOLICCI studio

KuchyňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na kuchyňu:

Klient si prial navrhnúť kuchyňu v tvare U so svetelným stropom a zabudovanými spotrebičmi.

Pri vstupe do kuchyne sme navrhli dizajnové nástenné hodiny farebne zladené so zvyškom interiéru, ktoré vynikajú v priestore chodby. V kuchyni sme potrebné osvetlenie vyriešili svetelným stropom.

TOLICCI studio

KuchyňaZdroj: TOLICCI studio

Kuchyňu v tvare U sme navrhli v bielej farbe, čistých líniách a so zabudovanými spotrebičmi. Kontrast vytvára mramorová doska na kuchynskej linke.

TOLICCI studio

KuchyňaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

KuchyňaZdroj: TOLICCI studio

Na dodatočné osvetlenie sme navrhli LED pás nad kuchynskou linkou.

TOLICCI studio

Vstupná chodbaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na vstupnú chodbu:

Klient si prial použiť biele tubusové svietidlá a skriňu, ktorej časť bude zároveň slúžiť ako sedenie s úložným priestorom.

Chodbu sme navrhli v sivo – bielych farebných odtieňoch preladenú so zvyškom interiéru, doplnili sme veľkoformátové zrkadlo, praktické vešiaky za dverami a priestor sme osvetlili tubusmi.

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na spálňu:

Klient si prial do priestoru zakomponovať biele tubusové svietidlá, toaletný stolík s TV a vstavaný šatník.

V spálni sme rovnako použili tmavohnedý obklad, na ktorý sme zavesili TV. Vedľa komody sme umiestnili praktické čalúnené žlté kresielko a na dotvorenie priestoru sme doplnili záclony a závesy. Spálňu sme osvetlili rovnakými tubusmi ako vo zvyšku interiéru a náladové osvetlenie vytvárajú dizajnové závesné svietidlá.

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

Rovnaké svietidlá sme zavesili aj nad nočný stolík. Navrhnuté šatníkové skrine ponúkajú dostatok úložného priestoru pre klienta.

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na kúpeľňu:

Klient si prial zakomponovať tubusové svietidlá, vaňu a dlažbu so štruktúrou kameňa.

Kúpeľňu sme navrhli v kontraste bielej farby a tmavého kameňa, na osvetlenie sme použili tubusové svietidlá. Priestor sme aspoň trochu opticky zväčšili zrkadlom, vedľa ktorého sme umiestnili okrúhle dizajnové svietidlá.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Do tmavého obkladu pri vani sme navrhli nasvietené niky a rovnaký tmavý obklad sme použili aj v sprchovom kúte.

TOLICCI studio

ToaletaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

Detská izbaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na detskú izbu:

Klient si prial použiť svetelné tubusy, posteľ s výsuvným lôžkom a prvky v doplnkovej žltej farbe.

Do detskej izby sme zakomponovali rovnaký koberec ako vo zvyšku interiéru a rovnako sme použili aj doplnkovú žltú farbu. Okrem tubusov na strope sme nad posteľ navrhli aj dizajnové závesné svietidlá. Na ozvláštnenie miestnosti sme na stenu zavesili po oboch stranách okrúhle zrkadlá.

TOLICCI studio

Detská izbaZdroj: TOLICCI studio

Šatníkové skrine so žltým vzorom ponúkajú dostatok úložného priestoru.

TOLICCI studio

Detská izbaZdroj: TOLICCI studio

Okrem doplnkovej žltej farby sme v detskej izbe použili aj svetlomodrú farbu na stene a skrinke. Pracovný stôl so skrinkami sme navrhli v čistých bielych líniách s pohodlnou pracovnou stoličkou.

Interiér bytu sme navrhli v modernom štýle s čistými líniami bez rušivých elementov. Prevažuje biela farba a krémové odtiene, ktoré priestor zútulňujú. Na žiadosť klienta sme do interiéru zakomponovali prvky v doplnkovej žltej farbe, ktoré vynikajú a kontrastujú so zvyškom bytu.

Mgr. Mária Veselovská – TOLICCI studio

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Návrhy

Tagy Bývanie

Diskusia (0 reakcií)

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 35
 • Priemerná čítanosť: 5850
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré založil v januári roku 2014 Ing. Tomáš Belica. Sídlime vo Vrútkach pri Martine. Zaoberáme sa návrhom interiérov so zabezpečením realizácie, s vypracovaním všetkých potrebných podkladov akými sú stavebná a nábytková výkresová dokumentácia, zoznam navrhovaných produktov z návrhu, všetko pre plnohodnotnú realizáciu návrhu presne podľa vizualizácie. Návrh interiérov dovádzame po niekoľkých konzultáciách s klientom do finálneho fotorealistického prevedenia so všetkými detailmi, ktoré odrážajú 99% realitu po realizácii. Jednotlivé navrhované prvky vymodelujú profesionálni 3D modelári a grafici, na mieru natexturujú presnými textúrami z katalógov od výrobcov, ktoré si klient s našou spoluprácou vyberie, v presných mierkach a detailoch prevedeniach produktov, všetko tak, aby návrh odrážal identickú realitu ako po realizácii.
Štúdio disponuje tímom profesionálnych prevažne študovaných dizajnérov, magistrov umenia interiérového dizajnu, profesionálnych 3D vizualizátorov a grafikov, ktorí privedú projekt interiéru v štádiu jeho návrhu už takmer do úplnej finálnej reality, čo je našou veľkou výhodou. Nami vytvorené návrhy sú takmer 100% stotožnené s fotografiami realizácií, nakoľko ich tím odborníkov prevedie do všetkých detailov, prepočtom osvetlení scén a materiálov tak, že to umožňuje klientovi vidieť svoj priestor v úplnej realite bez toho, aby ešte bol zrealizovaný. Štúdio disponuje personálom jedenástich ľudí, ktorí sa denne podieľajú na produkcii štúdia.
Pôsobíme v rámci celého Slovenska s nosnou až 90% klientelou v bratislavskom regióne.FILOZOFIATvorba návrhov interiérov v identite TOLICCI interiérov je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry predného východu. To sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície k interiérom vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov farieb, tmavého dreva a prírodného kameňa sa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. To zaručuje našu jedinečnosť spojenia dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, funkčnosťou a kvalitou či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Toto je opis čistej a prioritnej dizajnovej línie štúdia.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť práce, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami. Tieto sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú práce prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz. Nechýbajú sýte farebné pastelové odtiene. Globálne však tvoríme interiéry v splynutí týchto dvoch svetov v približne rovnomernom pomere, čo je filozofiou TOLICCI.

Moje odkazy

Facebook Tolicci

WEB

Nástroje

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0 Diskusia

Rubrika

Tagy

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 35
 • Priemerná čítanosť: 5850
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré založil v januári roku 2014 Ing. Tomáš Belica. Sídlime vo Vrútkach pri Martine. Zaoberáme sa návrhom interiérov so zabezpečením realizácie, s vypracovaním všetkých potrebných podkladov akými sú stavebná a nábytková výkresová dokumentácia, zoznam navrhovaných produktov z návrhu, všetko pre plnohodnotnú realizáciu návrhu presne podľa vizualizácie. Návrh interiérov dovádzame po niekoľkých konzultáciách s klientom do finálneho fotorealistického prevedenia so všetkými detailmi, ktoré odrážajú 99% realitu po realizácii. Jednotlivé navrhované prvky vymodelujú profesionálni 3D modelári a grafici, na mieru natexturujú presnými textúrami z katalógov od výrobcov, ktoré si klient s našou spoluprácou vyberie, v presných mierkach a detailoch prevedeniach produktov, všetko tak, aby návrh odrážal identickú realitu ako po realizácii.
Štúdio disponuje tímom profesionálnych prevažne študovaných dizajnérov, magistrov umenia interiérového dizajnu, profesionálnych 3D vizualizátorov a grafikov, ktorí privedú projekt interiéru v štádiu jeho návrhu už takmer do úplnej finálnej reality, čo je našou veľkou výhodou. Nami vytvorené návrhy sú takmer 100% stotožnené s fotografiami realizácií, nakoľko ich tím odborníkov prevedie do všetkých detailov, prepočtom osvetlení scén a materiálov tak, že to umožňuje klientovi vidieť svoj priestor v úplnej realite bez toho, aby ešte bol zrealizovaný. Štúdio disponuje personálom jedenástich ľudí, ktorí sa denne podieľajú na produkcii štúdia.
Pôsobíme v rámci celého Slovenska s nosnou až 90% klientelou v bratislavskom regióne.FILOZOFIATvorba návrhov interiérov v identite TOLICCI interiérov je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry predného východu. To sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície k interiérom vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov farieb, tmavého dreva a prírodného kameňa sa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. To zaručuje našu jedinečnosť spojenia dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, funkčnosťou a kvalitou či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Toto je opis čistej a prioritnej dizajnovej línie štúdia.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť práce, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami. Tieto sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú práce prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz. Nechýbajú sýte farebné pastelové odtiene. Globálne však tvoríme interiéry v splynutí týchto dvoch svetov v približne rovnomernom pomere, čo je filozofiou TOLICCI.

Moje odkazy

Facebook Tolicci

WEB

Kalendár sa načítava...