Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galéria inšpirácií TOLICCI Studio

Návrh interiéru bytu v Bratislave – rezidenčný komplex Slnečnice

17.01.2017 | Tolicci Studio

Ako vytvoriť štýlový a zároveň útulný priestor? Nechajte sa inšpirovať.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 1

Rubrika

Návrhy

Tagy

Bývanie

MiestoBratislava – rezidenčný komplex Slnečnice
Rok2016
AutorTOLICCI studio: Vedúci projektu Ing. Tomáš Belica, Dizajnérsky konzultant projektu Mgr. art. Alexandra Petrenčík, Dizajnér projektu Monika Pustajová
DodávateľTOLICCI studio
Úžitková plocha68 m2

Interiér bytu sme v súlade s požiadavkami klienta navrhli v kombinácii dreva a kameňa, v príjemných hnedých a sivastých odtieňoch s doplnkovou vínovo červenou farbou, ktorá celý priestor oživuje.

TOLICCI studio

Vstupná chodbaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na chodbu:

Klient si prial do chodby umiestniť úložný priestor pre obuv a oblečenie a zakomponovať zrkadlo.

Dominantou chodby je praktická tmavá skrinka doplnená o pouf vínovo červenej farby. Priestor sme opticky zväčšili použitím veľkoformátového zrkadla a chodbu osvetlili vstavaným stropným LED pásom.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na obývaciu izbu:

Klient si prial v obývačke umiestniť bio krb, dizajnový konferenčný stolík a zakomponovať k TV jeho audio reproduktory.

Svetelný LED pás na strope sme potiahli až do obývacej časti a na drevený obklad na stene sme umiestnili dizajnové kruhové svietidlá. Konferenčný stolík sme preladili s okolitými farbami a pridali k nemu rovnaký stolík menších rozmerov vínovo červenej farby, ktorý v priestore obývacej izby vyniká. Na stene zavesené dizajnové hodiny dotvárajú jedinečný charakter interiéru.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Klient si prial v obývačke bio krb, ktorý sme umiestnili na skrinku pod TV osadenou na drevenom obklade s dizajnovým vzorom.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Sedacia súprava vymedzuje a zároveň zútulňuje priestor obývacej časti, kde sme umiestnili aj dizajnový koberec. Na strop sme použili rovnaké svetelné pásy ako v chodbe.

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na jedáleň:

Klient si prial v jedálenskej časti umiestniť koberec a vybrať komfortné čalúnené sedenie.

Jedálenskú časť sme vytvorili jednoduchým stolíkom a dizajnovými stoličkami vínovo červenej farby, ktoré dominujú priestoru spolu s talianskymi visiacimi svietidlami. Tie dodávajú priestoru eleganciu a štýl. Drevený obklad na stenách v jedálni aj v kuchyni prepájajú celý otvorený priestor.

TOLICCI studio

KuchyňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na kuchyňu:

Klient si prial použiť kuchynskú linku s výsuvným systémom v tvare U.

Do kuchyne sme zakomponovali rovnaký typ drevenej dýhy ako v obývacej časti a použili vstavané spotrebiče a výsuvný digestor. Okno nad kuchynským drezom presvetľuje priestor, čomu dopomáhajú aj svetelné stropy na zníženom sadrokartónovom strope.

TOLICCI studio

Otvorený priestorZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na spálňu:

Klient si prial prepojiť spálňu so šatníkovou časťou a vytvoriť tak jeden ucelený priestor.

Spálňu sme zjednotili opätovne použitým dreveným obkladom a rovnakým kobercom ako v obývacej časti. Do dreveného obkladu sme osadili a nasvietili praktickú policu. Ani tu sme nezabudli na výrazné prvky, tentoraz v podobe vankúšov.

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

Jednoduché okrúhle svietidlo na dizajnovej skrinke a stropné LED svietidlo vytvárajú náladové osvetlenie priestoru spálne.

TOLICCI studio

ŠatníkZdroj: TOLICCI studio

Šatník sme navrhli tak, aby spĺňal najmä svoju praktickú úlohu, pričom je súčasťou spálňovej drevenej steny.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na kúpeľňu:

Klient si prial umiestniť do kúpeľne samostatne stojacu vaňu a spraviť priestor na zakomponovanie práčky.

Dominantou kúpeľne je samostatne stojaca vaňa doplnená o praktickú niku v drevenom dekóre. Svetlým obkladom s dizajnovým vzorom sme podčiarkli jednoduchosť a čisté línie kúpeľne.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Kúpeľňa je ladená do kombinácie drevených odtieňov ako vo zvyšku interiéru a prírodného bieleho mramoru. Na strop sme umiestnili bodové svietidlá a nad umývadlo biele tubusy, čím sme vytvorili funkčné osvetlenie kúpeľne.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Umývadlo so skrinkou je osadené na stene s dekoračnou stierkou v sivom odtieni, na ktorú sme osadili  aj dizajnové bezrámové zrkadlo. Za umývadlom sa nachádza sprchový kút, oproti ktorému sme spravili priestor pre umiestnenie práčky.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Zadná časť umývadlovej steny je takisto vytvorená umeleckou dekoračnou stierkou, čím vzniká zaujímavý efekt prepojenia.

Pri návrhu tohto interiéru sme dbali na to, aby priestor celého bytu bol prepojený tak materiálmi ako aj farbami a ich odtieňmi. Chceli sme vytvoriť jedinečný priestor charakteristický pre klienta, ktorý si zvolil jednu dominantnú farbu – vínovo červenú. Následne sme dokombinovali prvky tejto farby do formy, kedy byt pôsobí útulným, štýlovým ale zároveň jedinečným dojmom. 

Mgr. Mária Veselovská - TOLICCI studio

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 1

Rubrika Návrhy

Tagy Bývanie

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 35
 • Priemerná čítanosť: 5850
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré založil v januári roku 2014 Ing. Tomáš Belica. Sídlime vo Vrútkach pri Martine. Zaoberáme sa návrhom interiérov so zabezpečením realizácie, s vypracovaním všetkých potrebných podkladov akými sú stavebná a nábytková výkresová dokumentácia, zoznam navrhovaných produktov z návrhu, všetko pre plnohodnotnú realizáciu návrhu presne podľa vizualizácie. Návrh interiérov dovádzame po niekoľkých konzultáciách s klientom do finálneho fotorealistického prevedenia so všetkými detailmi, ktoré odrážajú 99% realitu po realizácii. Jednotlivé navrhované prvky vymodelujú profesionálni 3D modelári a grafici, na mieru natexturujú presnými textúrami z katalógov od výrobcov, ktoré si klient s našou spoluprácou vyberie, v presných mierkach a detailoch prevedeniach produktov, všetko tak, aby návrh odrážal identickú realitu ako po realizácii.
Štúdio disponuje tímom profesionálnych prevažne študovaných dizajnérov, magistrov umenia interiérového dizajnu, profesionálnych 3D vizualizátorov a grafikov, ktorí privedú projekt interiéru v štádiu jeho návrhu už takmer do úplnej finálnej reality, čo je našou veľkou výhodou. Nami vytvorené návrhy sú takmer 100% stotožnené s fotografiami realizácií, nakoľko ich tím odborníkov prevedie do všetkých detailov, prepočtom osvetlení scén a materiálov tak, že to umožňuje klientovi vidieť svoj priestor v úplnej realite bez toho, aby ešte bol zrealizovaný. Štúdio disponuje personálom jedenástich ľudí, ktorí sa denne podieľajú na produkcii štúdia.
Pôsobíme v rámci celého Slovenska s nosnou až 90% klientelou v bratislavskom regióne.FILOZOFIATvorba návrhov interiérov v identite TOLICCI interiérov je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry predného východu. To sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície k interiérom vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov farieb, tmavého dreva a prírodného kameňa sa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. To zaručuje našu jedinečnosť spojenia dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, funkčnosťou a kvalitou či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Toto je opis čistej a prioritnej dizajnovej línie štúdia.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť práce, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami. Tieto sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú práce prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz. Nechýbajú sýte farebné pastelové odtiene. Globálne však tvoríme interiéry v splynutí týchto dvoch svetov v približne rovnomernom pomere, čo je filozofiou TOLICCI.

Moje odkazy

Facebook Tolicci

WEB

Nástroje

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 1 Diskusia

Rubrika

Tagy

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 35
 • Priemerná čítanosť: 5850
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré založil v januári roku 2014 Ing. Tomáš Belica. Sídlime vo Vrútkach pri Martine. Zaoberáme sa návrhom interiérov so zabezpečením realizácie, s vypracovaním všetkých potrebných podkladov akými sú stavebná a nábytková výkresová dokumentácia, zoznam navrhovaných produktov z návrhu, všetko pre plnohodnotnú realizáciu návrhu presne podľa vizualizácie. Návrh interiérov dovádzame po niekoľkých konzultáciách s klientom do finálneho fotorealistického prevedenia so všetkými detailmi, ktoré odrážajú 99% realitu po realizácii. Jednotlivé navrhované prvky vymodelujú profesionálni 3D modelári a grafici, na mieru natexturujú presnými textúrami z katalógov od výrobcov, ktoré si klient s našou spoluprácou vyberie, v presných mierkach a detailoch prevedeniach produktov, všetko tak, aby návrh odrážal identickú realitu ako po realizácii.
Štúdio disponuje tímom profesionálnych prevažne študovaných dizajnérov, magistrov umenia interiérového dizajnu, profesionálnych 3D vizualizátorov a grafikov, ktorí privedú projekt interiéru v štádiu jeho návrhu už takmer do úplnej finálnej reality, čo je našou veľkou výhodou. Nami vytvorené návrhy sú takmer 100% stotožnené s fotografiami realizácií, nakoľko ich tím odborníkov prevedie do všetkých detailov, prepočtom osvetlení scén a materiálov tak, že to umožňuje klientovi vidieť svoj priestor v úplnej realite bez toho, aby ešte bol zrealizovaný. Štúdio disponuje personálom jedenástich ľudí, ktorí sa denne podieľajú na produkcii štúdia.
Pôsobíme v rámci celého Slovenska s nosnou až 90% klientelou v bratislavskom regióne.FILOZOFIATvorba návrhov interiérov v identite TOLICCI interiérov je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry predného východu. To sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície k interiérom vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov farieb, tmavého dreva a prírodného kameňa sa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. To zaručuje našu jedinečnosť spojenia dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, funkčnosťou a kvalitou či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Toto je opis čistej a prioritnej dizajnovej línie štúdia.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť práce, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami. Tieto sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú práce prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz. Nechýbajú sýte farebné pastelové odtiene. Globálne však tvoríme interiéry v splynutí týchto dvoch svetov v približne rovnomernom pomere, čo je filozofiou TOLICCI.

Moje odkazy

Facebook Tolicci

WEB

Kalendár sa načítava...