Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najvyššia budova sveta? Jeddah Tower má prísne utajenú výšku

19.05.2017 | Karol Klanic

Diskusia (4 reakcie)

19.05.2017 | mino6

Choromyselní šejkovia aj celý arabský svet, nevedia v 21. storočí zostrojiť bicykel ale hlavne že za prachy z ropy stavajú takéto opachy. Pritom všetku manuálnu prácu tam robia Indovia a Kórejci, tá chamraď arabská nevie nič robiť, nemá žiadnu kultúru a čo je najnebezpečnejšie, týchto primitívov moslimských sa niekto snaží importovať do Európy!

29.05.2017 | A.Č.

Nuž , čo dodať k Vášmu komentáru? Navštívil ste niekedy SAE? Krajina je nádherne vybudovaná, žije a pracuje tam celý svet, milióny turistov ročne navštívia SAE, okrem toho má prekrásne blankytné more a čuduj sa svete aj veľa zelene,....tie stavby sú prekrásne na veľmi vysokej úrovni ako architektonickej, tak i technickej a tiež prevedenie je perfektné...
No a neviem, či je všetko len o rope? Myslím si, že nie..aj iné krajiny majú ropu a neinvestujú toľko prostriedkov do vzdelania, zdravotníctva, vedy, ochrany prírody, budovania, turizmu, charitu a pod. Áno , pracujú tam robotníci na stavbách z Indie, Pakistanu atd., práca je to veľmi ťažká, nakoľko klíma je tam náročná, ale aspoň majú z toho "mála", čo dostanú ako uživiť doma rodiny..lebo doma nemajú vôbec žiadnu prácu... a každý sa rozhodne sám , či tam chce v takých klimatických podmienkach pracovať alebo nie ,to sa týka aj technikov, stavbárov,.. a pod.

Arabská kultúra

Arabi vo svojej kultúre využili poznatky, diela a objavy vyspelých krajín Stredomoria a strednej Ázie.
Vynikli v chémii, astronómii, matematike (naučili nás používať "arabské číslice" a počítať v desiatkovej sústave) a lekárstve.
Mali mnoho vynikajúcich učencov. Z nich stačí spomenúť meno presláveného lekára Avicennu (arabsky Ibn Siná), z ktorého lekárskych kníh sa študenti medicíny učili niekoľko storočí.
Budovali bohaté knižnice a zakladali školy. V arabských prekladoch sa zachovali mnohé staroveké literárne diela. Vo veľkých mestách budovali vysoké školy.
Po celom svete rozšírili znalosť indických rozprávok Tisíc a jedna noc.
Boli zručnými remeselníkmi, vyrábali výbornú oceľ a tkaniny.
V architektúre vytvorili arabský sloh s oblúkmi rozličných tvarov a s bohatou výzdobou. Pri modlitebniach stavali štíhle veže — minarety.http://www.historika.sk/arabia.htm


22.05.2017 | ompitál

mali by to podľa teba stavať sami šejkovia?

25.05.2017 | Bobesko

Primitivov zo statov resp. Emiratov ktorych uroven my nedosiahneme ani za 1000 rokov:)

Svetová architektúra

Svetová architektúra
  • Počet článkov: 153
  • Priemerná čítanosť: 3629
  • Priemerná diskutovanosť: 0
  • RSS blogu

O blogu

Seriál Svetová architektúra prináša pravidelne výnimočné nové projekty z celého sveta.

Moje odkazy

Všetky články zo seriálu Svetová architektúra