Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Byt Bratislava Staré Mesto

05.12.2016 | Charisma dsgn

Diskusia (5 reakcií)

06.12.2016 | Andrej_sk

Velmi zaujimave riesenie. A pekne.

06.12.2016 | Charisma dsgn

Ďakujeme :-)

06.12.2016 | sweden

Vydarene...a (komplet) naklady na realizaciu?

07.12.2016 | Charisma dsgn

Náklady kompletnej rekonštrukcie boli cca 35 - 40 000€ vrátane stolárskych výrobkov na mieru. Cena rekonštrukcie mohla byť nižšia, ale riešilo sa veľa vecí, ktoré na pohľad niesú vidieť, ale zvýšili komfort bývania. Napr. pôvodná podlahová vrstva, ktorá spočívala len v škvárovom násype cca 20cm prekrytom doskami a parketami, bola komplet vyprataná a nahradila ju odľahčená betónová podlaha spriahnutá s nosnými trámami. Toto riešenie eliminovalo pruženie podlahy pri chôdzi typické pri starých domoch s drevenými stropmi. Taktiež sa realizoval sádrokartónový strop s izoláciou proti hluku, alebo predsadené sádrokartónové steny na niektorých miestach. Toto všetko sú položky, ktoré sa nemuseli robiť a vyzeralo by to tak isto ako vidíte teraz na fotkách. V skratke napísané :-)

09.12.2016 | Riman098

Dakujem autorovi clanku/galerie za pekny prierez fotorgrafii z navrhu a konecnej realizacie. Krasne sa da vidiet rozdiel medzi viziou architekta a naslednou realizaciou zo strany majitela bytu. Treba uznat, ze vacsina navrhu sa podarila realizovat ale najvacsie znasilnenie povodneho navrhu je podla mna v kuchyni.

Kuchyna v navrhu (zhmotnena predstava architekta) - Tmave skrinky (podla mna bez vysokeho lesku), ostrov (kde sa ziska potrebny pracovny priestor), zaroven je tam dostatok ulozneho priestoru, tmavy lacobel s teplym svetlnym pasom, farebne kontrastne jednoduche horne skrinky, ktore dodaju potrebny smrnc a posobia ako jeden celok (vdaka spolocnemu olemovaniu). Priznana tehlova stena alebo licove tehly, jednoduchy biely stol (vazba na skrinky), mozno trochu otrepane ale stale popularne stolicky, svetla akcentujuce na navrhovanu kuchynsku linku.

Kuchyna v reale - Tmava kuchyna vo vysokom lesku (na ktorej je vidiet kazdy odtlacok), galeria spotrebicov (pracka, susicka, rura, mikrovlnka - vsetky spotrebice musi byt predsa vidiet), namiesto ostrova zapratana aj prava strana kuchyne vysokymi tmavymi skrinkami, uplne sa tym padom stratil povodny umysel farebne odlisenych hornych skriniek, skleneny stol s umelymi stolickami s nohami vo vysokom lesku. Namiesto dizajnoveho radiatora spravene posuvne dvere do kupelne s kolajnicou (preco?), imitacia nerezovej lampy z obchodneho domu nad stolom.

Je to o detailoch ale tie vo vysledku urobia strasne vela. Navrhy su svieze, ciste, ale ta realizacia kuchyne je pre mna sklamanim. Podstatne ale je, ze sa to paci majitelovi. Preto berte moj nazor ako ciste subjektivny.

Charisma dsgn

Charisma dsgn
  • Počet článkov: 1
  • Priemerná čítanosť: 2504
  • Priemerná diskutovanosť: 5
  • RSS blogu

O blogu

Moje odkazy

facebook