Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dom na rohu

30.08.2014 | kaskos

Diskusia (3 reakcie)

31.08.2014 | wysiwyf.k

Pekný dom, rozumné miery. Rád by som si pozrel aj pôdorys interiéru.

S orientáciou obývačky a terasy si človek na malom pozemku nevyberie, ani mať to tak blízko k susedovmu plotu nie je výhra. Viem z vlastnej skúsenosti. Ak ide o málo frekventovanú komunikáciu, ja osobne by som sa radšej zmieril s orientáciou do ulice.

04.09.2014 | Fenix3

Tiež si myslím, že je to rozumný projekt. Mňa by aj zaujímalo kedy začali stavať a kedy bola hrubá stavba dokončená. Tiež chcem stavať rovnaký dom a z rovnakého materiálu. tiež by ma zaujímalo dispozičné rozloženie izieb v dome. A aká je tam orientácia strán.

04.09.2014 | 3ARCH

Dobrý deň, takže rad radom jednotlivé otázky:
Pri návrhu sa rozhodovalo medzi dvoma alternatívami. Prvou bola možnosť orientovať terasu a spálne na južné strany, s tým že by na terasu bolo vidieť z ulice a možno by dochádzalo k prehrievaniu obytnej časti. Druhým variantom bolo zrkadliť dom, zachovať si súkromie ale na úkor preslenenia obytnej časti. Obidve riešenia mali svoje klady aj zápory. Po zohľadnení faktu že dnešné letá dokážu byť poriadne teplé sa zvolilo prvé riešenie kedy je terasa orientovaná na sever a západ a zachováva si maximum intimity.

Stavba z ekonomických dôvodov investora trvá dlhšie (od 2012) ako zvyčajne ale predpoklad jej dokončenia je prelom 2014/2015, ale nevadí aspoň si stavba sadla a ustálila. Hrubá stavba bola dokončená minulý rok. Použitý stavebný materiál má skutočne dobré tepelnoizolačné vlastnosti a dobre sa s ním pracuje. Prednedávnom sme dokončili pasívny rodinný dom z takého istého stavebného systému (to len dokazuje že pasívny dom nemusí byť zákonite montovaný drevodom, tak ako sa to všade prezentuje) https://plus.google...
Pôdorys k nahliadnutiu je tu http://www.etrend.s... , táto štúdia dispozične vychádza z publikovaného projektu.

V prípade záujmu alebo otázok nás kľudne kontaktujte www.3arch.sk

3ARCH

3ARCH
  • Počet článkov: 9
  • Priemerná čítanosť: 2225
  • Priemerná diskutovanosť: 0
  • RSS blogu

O blogu

Tvoríme a realizujeme architektúru, interiéry a urbanizmus. Snažíme sa pochopiť skutočné potreby ľudí tak, aby vzniknuté dielo naplnilo svoj zámer a súčasne malo určitú pridanú hodnotu.

Moje odkazy

3ARCH.SK

3ARCH FACEBOOK