Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galéria inšpirácií TOLICCI Studio

Prvotriedne vilové bývanie na Slovensku – 1. časť

23.12.2016 | Tolicci Studio

Predstavujeme vám návrh interiéru, kde dizajn a kvalita hrá úlohu číslo jeden.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Návrhy

Tagy

Bývanie

MiestoSlovensko
Rok2016
AutorTOLICCI studio: Vedúci projektu Ing. Tomáš Belica, Dizajnérsky konzultant projektu Mgr. art. Alexandra Petrenčík, Dizajnér projektu Monika Pustajová
DodávateľTOLICCI studio
Úžitková plocha140 m2

Cieľom návrhu bolo skĺbiť požiadavky klienta do jednoduchého a elegantného dizajnu za použitia kvalitných materiálov a dizajnérskych kúskov zariaďovacích predmetov. Návrh sa mal niesť v krémových a zemitých odtieňoch s použitím menej výrazných farieb, prihliadnutím použitia Swarovski detailov a samozrejme funkčnosti jednotlivých prvkov.

TOLICCI studio

KuchyňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na kuchyňu:

Klient si prial zapracovať lesklé povrchy na kuchynskú linku, kuchynský ostrov podsvietiť a funkčne dosvietiť Swarovski bodovými svietidlami.

V celom otvorenom priestore kuchyne, jedálne a obývačky sme použili lesklú veľkoformátovú dlažbu vo vzore prírodného kameňa v krémovom odtieni. Kuchyňu sme navrhli v čistých líniách so zaujímavými prvkami v podobe stropného osvetlenia a čalúnených dizajnových barových stoličiek.

TOLICCI studio

KuchyňaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na obývaciu izbu:

Klient si prial použiť drevený rošt na strope a skombinovať ich s moderným sedením. Takisto súčasťou návrhu mali byť dizajnové hodiny a krbové teleso.

Obývaciu izbu sme vyčlenili priestorovou sektorovou sedacou súpravou, ktorá je umiestnená na veľkom kusovom koberci. Dominantou obývacej izby sa stal ónyxový kamenný obklad, ktorý sme efektne podsvietili a prepojili tak TV spolu s krbom do jednej pohľadovej dizajnovej časti, čo zjednotilo a vyčistilo priestor.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

V priestore obývacej izby sme navrhli viacero dizajnových prvkov, vďaka ktorým sa obývacia izba stáva elegantnou čerešničkou v priestore. Centrom pozornosti je pohodlná talianska sedačka jednoduchého dizajnu, ktorá je opticky odľahčená tým, že je osadená na nožičkách. Priestoru dominuje taliansky oválny konferenčný stolík, ktorý sme doplnili o jednoduchý príručný stolík.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Výnimočnosť obývacej izbe dodáva aj navrhnutá stena z bieleho prírodného ónyxu, ktorý sme podsvietili, a tak nechali vyniknúť na jeho pozadí vstavaný krb na drevo. Dodáva tak priestoru výnimočnosť a štýl.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na jedáleň:

Klient si prial v priestore jedálne navrhnúť jedno dominantné visiace svietidlo a zakomponovať vinotéku.

Jedáleň priestorovo prepája podlaha a použitie jednotlivých odtieňov. K dizajnovému jedálenskému stolu sme navrhli štýlové visiace svietidlo Swarovski, čím priestor pôsobí vzdušne a exkluzívne. Presklenú vinotéku sme efektne nasvietili čiernými tubusmi.

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

Jedálenská časť plynule prechádza do kuchynskej a končí obývacou časťou, preto sme si dali záležať na nielen farebnom ale aj materiálovom prepojení tohto otvoreného priestoru. Lesklá keramická podlaha, metalické prvky a štýlové dizajnové kúsky v spojení s prírodnými farbami a ľahkosťou závesov a záclon spolu vytvorili vyvážený priestor.

TOLICCI studio

ChodbaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na chodbu:

Klient si prial farebné prepojenie s otvoreným priestorom.

Do vstupnej chodby sme okrem vstavaného líniového svietidla navrhli aj talianske dizajnové nástenné svietidlá a chodbu sme ozvláštnili sklenenými dielami, ktoré slúžia ako svetlíky do vedľajšej miestnosti a zároveň dodávajú priestoru jedinečnosť.

TOLICCI studio

SchodiskoZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na schodisko:

Klient si prial sklenené dymové zábradlie a podsvietené stupne schodiska.

V priestore schodiska sme použili rovnaké nástenné dizajnové svietidlá a na žiadosť klienta sme podsvietili jednotlivé schody, ktoré lemuje zábradlie s tmavým dymovým sklom.

TOLICCI studio

ChodbaZdroj: TOLICCI studio

Vstupná chodba plynulo prechádza nielen do otvorenej časti, ale až ku schodisku, preto sme použili v návrhu rovnaké farby, materiály a prvky v podobe osvetlenia. Svetelný pás na strope sa ťahá od vstupu a slúži tak ako spojovacia línia medzi dvoma priestormi.

Pri tomto návrhu sme dokázali, že sa otvorený priestor dá zariadiť ako vkusný celok v rovnakom farebnom a materiálovom duchu za použitia dizajnových a štýlových prvkov na ozvláštnenie priestoru s puncom elegancie. V druhej časti sa budeme venovať návrhu spálne, kúpeľne a hlavnému šatníku.

Mgr. Mária Veselovská – TOLICCI studio

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Návrhy

Tagy Bývanie

Diskusia (0 reakcií)

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 5907
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré bolo založené v januári roku 2014 vo Vrútkach v blízkosti Martina. Zaoberáme sa návrhom interiérov vo veľkej podrobnosti vizuálneho a následne aj technického spracovania potrebného k samotnej realizácii interiéru. Spoločne s našimi partnerskými spoločnosťami a overenými profesistami z praxe zabezpečujeme aj  finálnu realizáciu s koordináciou dizajnéra návrhu, aby sme tak návrh previedli do čo najdokonalejšej reality.Štúdio disponuje tímom profesionálnych, prevažne študovaných interiérových dizajnérov – magistrov umenia interiérového dizajnu (Mgr. art.), študovaných konštruktérov nábytku, ktorí skreslia technické, stavebné a výrobné podklady potrebné pre následnú realizáciu. Súčasťou tímu sú profesionálni 3D vizualizátori a grafici, ktorí privedú projekt interiéru už v štádiu jeho návrhu do takmer úplnej finálnej reality za pomoci profesionálnych grafických 3D programov, čo je zároveň aj našou veľkou devízou.Pôsobíme v rámci celého Slovenska, Českej republiky s nosnou klientelou až 90% v bratislavskom regióne. V rámci zahraničia dodávame len projekt návrhu interiéru a priamo na mieste spolupracujeme s miestnymi dodávateľmi a koordinujeme realizáciu návrhu. FILOZOFIANávrh interiérov v identite TOLICCI je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry Stredného východu. Identita TOLICCI sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície sa v interiéroch vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov, tmavého dreva, prírodných prvkov a prírodného kameňa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. Našu jedinečnosť zaručuje spojenie dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, kvalitou a funkčnosťou, či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Takto znie opis čistej prioritnej dizajnovej línie a identity TOLICCI.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť návrhy interiérov, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami, ktoré sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú návrhy interiérov prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz s doplnkovými sýtymi farebnými odtieňmi.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Twitter

Pinterest

Nástroje

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0 Diskusia

Rubrika

Tagy

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 5907
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré bolo založené v januári roku 2014 vo Vrútkach v blízkosti Martina. Zaoberáme sa návrhom interiérov vo veľkej podrobnosti vizuálneho a následne aj technického spracovania potrebného k samotnej realizácii interiéru. Spoločne s našimi partnerskými spoločnosťami a overenými profesistami z praxe zabezpečujeme aj  finálnu realizáciu s koordináciou dizajnéra návrhu, aby sme tak návrh previedli do čo najdokonalejšej reality.Štúdio disponuje tímom profesionálnych, prevažne študovaných interiérových dizajnérov – magistrov umenia interiérového dizajnu (Mgr. art.), študovaných konštruktérov nábytku, ktorí skreslia technické, stavebné a výrobné podklady potrebné pre následnú realizáciu. Súčasťou tímu sú profesionálni 3D vizualizátori a grafici, ktorí privedú projekt interiéru už v štádiu jeho návrhu do takmer úplnej finálnej reality za pomoci profesionálnych grafických 3D programov, čo je zároveň aj našou veľkou devízou.Pôsobíme v rámci celého Slovenska, Českej republiky s nosnou klientelou až 90% v bratislavskom regióne. V rámci zahraničia dodávame len projekt návrhu interiéru a priamo na mieste spolupracujeme s miestnymi dodávateľmi a koordinujeme realizáciu návrhu. FILOZOFIANávrh interiérov v identite TOLICCI je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry Stredného východu. Identita TOLICCI sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície sa v interiéroch vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov, tmavého dreva, prírodných prvkov a prírodného kameňa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. Našu jedinečnosť zaručuje spojenie dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, kvalitou a funkčnosťou, či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Takto znie opis čistej prioritnej dizajnovej línie a identity TOLICCI.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť návrhy interiérov, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami, ktoré sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú návrhy interiérov prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz s doplnkovými sýtymi farebnými odtieňmi.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Twitter

Pinterest

Kalendár sa načítava...