Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galéria inšpirácií TOLICCI Studio

Návrh bytu v Panorama City Bratislava s home office

16.12.2016 | Tolicci Studio

Ako skĺbiť dizajnové bývanie a prácu z domu? Ako dizajnovo bývať s home office?

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Návrhy

Tagy

Bývanie

MiestoObytný komplex Panorama City Bratislava
Rok2016
AutorIng. arch. Martina Vajsova & Mgr. art. Alexandra Petrenčík
DodávateľTOLICCI studio
Úžitková plocha103m2

Cieľom návrhu bolo vytvorenie príjemného moderného priestoru na bývania v prírodnom výraze s prepojením pracovných priestorov z práce z domu.

TOLICCI studio

ChodbaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na chodbu:

Klient si prial navrhnúť priestor chodby jednoducho a účelne za použitia taburetu a dostatočného úložného priestoru.

Priestor chodby sme navrhli v čistých líniách a vytvorili sme dve alternatívy s obmenami svietidiel.

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na jedáleň:

Klient si prial použiť jedálenský stôl, ktorý by zároveň slúžil aj ako pracovný s použitím svetlejších farieb.

Jedálenskú časť sme navrhli taktiež v dvoch variantoch, obmenili sme stoličky pri dizajnovom jedálenskom stole a súčasne doladili štýlové svietidlo nad stolom. K čiernemu dizajnovému svietidlu nad jedálenským stolom sme navrhli alternatívu jednoduchého skleneného svietidla s chrómovým detailom, ktorý sa preladzuje so zvyšnými chrómovými detailmi v priestore.

TOLICCI studio

JedáleňZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

Obývačka dotvára celkový dojem otvoreného priestoru, ladili sme ju do svetlejších odtieňov, pričom za výrazný prvok sme zvolili tmavý obklad za TV. Aj tu sme vytvorili variant, kde praktické biele poličky môže nahradiť efektná živá stena a čierne dizajnové stropné svietidlo má obmenu v bielej farbe.

TOLICCI studio

Obývacia izbaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

TerasaZdroj: TOLICCI studio

Výsadou bytu je jeho výhľad, kde sme použili jednoduché pohodlné kreslové pohovky s príručnými jednoduchými stolíkmi, pre vychutnanie si výhľadu na okolie.

TOLICCI studio

PracovňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na pracovňu:

Klient si prial do pracovne umiestniť priestor na sedenie a dostatočne veľa úložného priestoru pre osobné aj pracovné veci.

Pracovňu sme navrhli v súlade s ostatným priestorom bytu. Výraznými prvkami je bielo zelená pohovka a tmavý mramorový obklad na stene preladený s čiernou skrinkou. Pracovný stôl sme umiestnili pred okno doplnili o dizajnové a praktické nástenné svietidlo.

TOLICCI studio

PracovňaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na kúpeľňu:

Klient si prial použiť svetlejšie odtiene s tmavým kontrastom.

Za kontrastný prvok sme zvolili čierny mramorový obklad v kontraste s bielou a tak kúpeľňu dizajnovo pričlenili k zvyšku bytu. Na podporu ozvláštnenia priestoru sme umývadlo doplnili o efektné talianske dizajnové svietidlo.

TOLICCI studio

KúpeľňaZdroj: TOLICCI studio

Za umývadlovú skrinku sme umiestnili zrkadlo, čím sme opticky zväčšili a do rohu, ktorý bol predpripravený na umiestnenie WC sme umiestnili samotné WC.

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

Požiadavky klienta na spálňu:

Klient si prial použiť drevený obklad a nájsť dostatok miesta na odkladanie a úschovu vecí.

Spálňu sme navrhli jednoducho, účelne a s ohľadom na ostatný priestor bytu. Použili sme drevený obklad, na ktorý sme osadili TV a priestor sme doplnili o funkčné ale aj dizajnové osvetlenie.

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

TOLICCI studio

SpálňaZdroj: TOLICCI studio

Rovnaký drevený obklad sme použili aj na záhlavie postele, pričom priestor za posteľou zároveň slúži ako odkladací. Jednoduché visiace svietidlo, ktoré sme umiestnili do rohu zútulňuje priestor spálne. Za mierne kontrastný prvok sme zvolili tmavý koberec s nízkym vlasom.

Interiér bytu sme navrhli v prírodných odtieňoch za použitia dreveného dekóru s kontrastnými prvkami v podobe tmavej a sivej farby. Kombináciou týchto materiálov sme vytvorili moderný interiér s príjemnou atmosférou a nestarnúcim dizajnom.

Mgr. Mária Veselovská – TOLICCI studio

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Návrhy

Tagy Bývanie

Diskusia (0 reakcií)

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 5907
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré bolo založené v januári roku 2014 vo Vrútkach v blízkosti Martina. Zaoberáme sa návrhom interiérov vo veľkej podrobnosti vizuálneho a následne aj technického spracovania potrebného k samotnej realizácii interiéru. Spoločne s našimi partnerskými spoločnosťami a overenými profesistami z praxe zabezpečujeme aj  finálnu realizáciu s koordináciou dizajnéra návrhu, aby sme tak návrh previedli do čo najdokonalejšej reality.Štúdio disponuje tímom profesionálnych, prevažne študovaných interiérových dizajnérov – magistrov umenia interiérového dizajnu (Mgr. art.), študovaných konštruktérov nábytku, ktorí skreslia technické, stavebné a výrobné podklady potrebné pre následnú realizáciu. Súčasťou tímu sú profesionálni 3D vizualizátori a grafici, ktorí privedú projekt interiéru už v štádiu jeho návrhu do takmer úplnej finálnej reality za pomoci profesionálnych grafických 3D programov, čo je zároveň aj našou veľkou devízou.Pôsobíme v rámci celého Slovenska, Českej republiky s nosnou klientelou až 90% v bratislavskom regióne. V rámci zahraničia dodávame len projekt návrhu interiéru a priamo na mieste spolupracujeme s miestnymi dodávateľmi a koordinujeme realizáciu návrhu. FILOZOFIANávrh interiérov v identite TOLICCI je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry Stredného východu. Identita TOLICCI sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície sa v interiéroch vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov, tmavého dreva, prírodných prvkov a prírodného kameňa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. Našu jedinečnosť zaručuje spojenie dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, kvalitou a funkčnosťou, či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Takto znie opis čistej prioritnej dizajnovej línie a identity TOLICCI.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť návrhy interiérov, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami, ktoré sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú návrhy interiérov prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz s doplnkovými sýtymi farebnými odtieňmi.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Twitter

Pinterest

Nástroje

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0 Diskusia

Rubrika

Tagy

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 5907
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

SPOLOČNOSŤTOLICCI je dizajnérske štúdio, ktoré bolo založené v januári roku 2014 vo Vrútkach v blízkosti Martina. Zaoberáme sa návrhom interiérov vo veľkej podrobnosti vizuálneho a následne aj technického spracovania potrebného k samotnej realizácii interiéru. Spoločne s našimi partnerskými spoločnosťami a overenými profesistami z praxe zabezpečujeme aj  finálnu realizáciu s koordináciou dizajnéra návrhu, aby sme tak návrh previedli do čo najdokonalejšej reality.Štúdio disponuje tímom profesionálnych, prevažne študovaných interiérových dizajnérov – magistrov umenia interiérového dizajnu (Mgr. art.), študovaných konštruktérov nábytku, ktorí skreslia technické, stavebné a výrobné podklady potrebné pre následnú realizáciu. Súčasťou tímu sú profesionálni 3D vizualizátori a grafici, ktorí privedú projekt interiéru už v štádiu jeho návrhu do takmer úplnej finálnej reality za pomoci profesionálnych grafických 3D programov, čo je zároveň aj našou veľkou devízou.Pôsobíme v rámci celého Slovenska, Českej republiky s nosnou klientelou až 90% v bratislavskom regióne. V rámci zahraničia dodávame len projekt návrhu interiéru a priamo na mieste spolupracujeme s miestnymi dodávateľmi a koordinujeme realizáciu návrhu. FILOZOFIANávrh interiérov v identite TOLICCI je plnohodnotným splynutím základných estetických identít talianskej – stredoeurópskej a arabskej kultúry Stredného východu. Identita TOLICCI sa vyznačuje prioritne tým, že na pozadí európskej talianskej tradície sa v interiéroch vyznačujúcich sa eleganciou zemitých odtieňov, tmavého dreva, prírodných prvkov a prírodného kameňa doplnkovo vynímajú prvky lesku a exkluzivity arabského sveta v zlatých, strieborných a bronzových odtieňoch, ktoré používame ako akcenty v našej tvorbe. Našu jedinečnosť zaručuje spojenie dvoch ako kvalitatívnych tak aj estetických kultúrnych velikánov na tejto planéte. Výsledkom je jedinečný dizajn dýchajúci nestarnúcou estetikou, kvalitou a funkčnosťou, či už po materiálovej alebo dizajnérskej stránke. Takto znie opis čistej prioritnej dizajnovej línie a identity TOLICCI.Každý náš klient je jedinečný a má jedinečné pocitové požiadavky, a tak môžete v našom portfóliu nájsť návrhy interiérov, ktoré sa prikláňajú viac k talianskemu čistému štýlu tvorby, založenom na zemitom farebnom podklade v kontraste s bielymi a tmavými plochami, ktoré sú dopĺňané o pastelové farebné akcenty a akcenty drahých kovov. Materiálovo sa tento dizajn uberá k drevu, látke a kameňu. Následne druhý typ klienta odrážajú návrhy interiérov prikláňajúce sa k arabskému svetu estetiky, ktorý sa vyznačuje podkladom teplých odtieňov krémových farieb, lesklých plôch materiálovo posúvajúcich sa ku kameňu, látke a keramike s viacerými akcentami drahých kovov ako zlato, striebro a bronz s doplnkovými sýtymi farebnými odtieňmi.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Twitter

Pinterest

Kalendár sa načítava...