Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galéria inšpirácií TOLICCI Studio

Horský penzión v prírodnom prostredí na severe Slovenska

13.08.2015 | TOLICCI

Predstavujeme Vám pripravovaný projekt horského penziónu vo Vasiľove.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Návrhy

MiestoVasiľov
Rok2015
AutorMgr. art. Alexandra Petrenčík & Ing. Tomáš Belica

Pripravovaný penzión je situovaný v prirodzenom prírodnom prostredí na severe Slovenska vo Vasiľove.

TOLICCI Studio

Pohľad na spoločenskú časťZdroj: TOLICCI Studio

Horský penzión vo Vasiľove odzrkadluje požiadavky investora a zručnosť dizajnérov návrhu. "Pokiaľ chcete vytvoriť priestor založený na každom detaile, neurobiť chyby a odbremeniť sa od možných nezrovnalostí a komplikácií, je dobré osloviť profesiu ktorá sa venuje dannej činnosti alebo oblasti. Je to to isté ako keď si najmete stavebnú firmu na postavenie domu, takisto ho nebudete stavať predsa celý do detailu vlastnými rukami, nakoľko nie ste človek ktorý sa venuje týmto veciam. Každý sme odborníkom na inú oblasť ktorú študujeme alebo sa jej venujeme. Preto oceňujem, že pri takto dizajnérsky náročnom projekte nás oslovil jej investor, nakoľko bolo potrebné zladiť množstvo prírodných prvkov a dekorov s moderným súčasným dizajnom s puncom jemného nevtieravého luxusu a vybral si práve nás, nakoľko tieto požiadavky sú prirodzenou šúčasťou našej tvorby. Radi spájame jemné prirodzené farby a materiály a do takejto scény vkladáme pár prvkov ktoré doladia celú atmosfétu a dodajú jej nádych exkluzivity a luxusu."

TOLICCI Studio

Pohľad na kuchyňu zo spoločenskej častiZdroj: TOLICCI Studio

 Investor chcel použiť v návrhu čo najviac prírodných prvkov v podobe rozličných masívnych dekorov vo forme nábytkových prvkov a prvkov obložení stien. Druhou požiadavkou bolo vytvoriť špecifický projekt po dizajnérskej stránke, dodať mu nádych exkluzivity a súčasnosti. Vytvoriť priestor rodinne pôsobiaci ale i hotelovo. Na prvom podlaží sa nachádza spoločenská časť.

"Kombinovali sme prírodné materiály ako sú prírodný kameň a 3 odtiene masívneho dreva + čerešnička na torte zlaté a medené prvky vysokého lesku."

TOLICCI Studio

Pohľad na kuchyňuZdroj: TOLICCI Studio

"Dizajnérka podčiarka prirodzený ráz priestorov centrálnym barom v ktorom sú vložené drevené klátiky, oddelené sklenenou stenou a nasvietené led pásom. V niektorých častiach sú vytvorené priestory na vínne fľaše. Opäť kombinácia prirodzených prvkov (drevené klátiky) a súčasných materiálov a prvkov (sklo, nasvietenie). Jemné svietidlá so zlatými objímkami sú nevtieravým príjemným oživením surovosti, stále teda máme pocit, že sme v penzióne."

TOLICCI Studio

Pohľad na kuchyňuZdroj: TOLICCI Studio

Kuchyňa je tvorená v čistých jemných líniach využívajúc technologicky pokrokové kovania výsuvov, teda ide opäť o vnesenie komfortných súčasných prvkov do prirodzene vyzerajúcej kompozície. Súčasťou sú vstavané spotrebiče a vinotéka.

TOLICCI Studio

Pohľad na kuchyňuZdroj: TOLICCI Studio

TOLICCI Studio

Pohľad na jedáleň z kuchyneZdroj: TOLICCI Studio

TOLICCI Studio

Pohľad na jedáleňZdroj: TOLICCI Studio

Jedáleň je priestorom na stolovanie a spoločné stretnutie pri dobrom jedle. Volený bol prírodný stôl s kovovou nohou, svietidlá a závesy zútulňujú priestor a tvoria ho výnimočným a príjemným.

TOLICCI Studio

Pohľad na jedálenský stôlZdroj: TOLICCI Studio

TOLICCI Studio

Pohľad na príborníkZdroj: TOLICCI Studio

Elegantným "hotelovým" prvkom sa stala komoda slúžiaca ako príborník, ktorá vylepšuje celkový komfort pri stolovaní z hľadiska vzdialeností od kuchyne.

TOLICCI Studio

Pohľad z aktívnej spoločenskej častiZdroj: TOLICCI Studio

TOLICCI Studio

Pohľad na aktívnu spoločenskú čas slúžiacu na hry Zdroj: TOLICCI Studio

"Na spodnom podlaží bolo cieľom vytvoriť aj mobilnú časť kde sa môžu hrať deti alebo dospelý rôzne spoločenské hry, alebo len si tak porelaxovať na príjemnom koberci alebo si prečítať knihu. V prípade potreby stačí deliaci záves odhrnúť a zväčšiť tak priestory. Toto všetko dizajnérka veľmi dobre zvládla a vytvorila tento priestor, ktorý každý ocení keď sa dobre naje a chce sa len tak "natiahnuť" a porozprávať sa."

Na druhom podlaží sa nachádzajú apartmány na spanie so svojími kúpeľňami.

TOLICCI Studio

Pohľad na apartmánZdroj: TOLICCI Studio

"Dokonalosť jednoliatosti návrhu dosiahneme vždy opakovaním základných materiálov a ich vzájomnou obmenou. Tak tomu bolo aj v apartmáne kde sme použili rovnaké obklady a materiály, opäť v inej vzájomnej kombinácií alebo polohe. Apartmán pôsobí útulne, teplo a príjemne - to je to čo chcete po turistike, alebo peknom dni strávenom v prírode: dobre sa vyspať, zrelaxovať ale pritom byť stále v tom prirodzenom prostredí a v dostatočnom komforte."

TOLICCI Studio

Pohľad na spoločenskú časť v rámci apartmánuZdroj: TOLICCI Studio

Televízor, praktický vešiak a pohodlná sedačka ako možná predpríprava na spánok v spacej časti apartmánu.

TOLICCI Studio

Pohľad na sedaciu časťZdroj: TOLICCI Studio

TOLICCI Studio

Pohľad na vstup do spacej častiZdroj: TOLICCI Studio

Optická stena tvorená sklennou zástenou s jemnučkou záclonou tvorí príjemné predelenie týchto dvoch vzájomne nadväzujúcich na seba častí apartmánu.

TOLICCI Studio

Pohľad na posteľZdroj: TOLICCI Studio

Posteľ jednoduchá, drevená s jednoduchými nočnými lampami v medenej úprave, ktorá korešponduje so stojacou lampou pri sedačke a neskôr aj s kúpeľňou. Príjemný pocit na nohy dotvorí jemný koberec.

TOLICCI Studio

Pohľad na terasové oknoZdroj: TOLICCI Studio

TOLICCI Studio

Pohľad na toaletnú časťZdroj: TOLICCI Studio

"Príjemný pocit pohľadu do zrkadla je základom každého rána. V tomto prípade sme ho umocnili dizajnovým svietidlom tentokrát dánskej dizajnérskej značky z rovnakej série ako zvyšok svietidiel v apartmáne a apartmánovej kúpeľni." Pouf z kravskej kože korešponduje s atmosférou celého návrhu.

TOLICCI Studio

Pohľad do apartmánovej kúpeľneZdroj: TOLICCI Studio

"Kontrasty to je to čo chcel klient dosiahnuť v kúpeľniach. Pololesklý obklad s prirodzeným výrazom na podlahe v tmavej farbe, vodeodolná talianská dekoračná stierka v tmavej farbe s vystupujúcumi perleťovými odleskami v kombinácií s prírodnými prvkami a medenými doplnkami je charakteristikou nie veľkej, ale zato apartmánovej kúpeľni spĺňajúcej všetky súčasné štandardy."

TOLICCI Studio

Pohľad na vstup do kúpeľneZdroj: TOLICCI Studio

Jemné línie a plochy s puncom jedinečnosti a kvality.

TOLICCI Studio

Zdroj: TOLICCI Studio

TOLICCI Studio

Pohľad na WCZdroj: TOLICCI Studio

"Projekt bol pre nás ako štúdio ďalšou výzvou v navrhovaní interiérov. Išlo o pomerne náročné dizajnérske požiadavky a to zladenie množstva drevených dekorov odlišných svojimi odtieňmi a štruktúrami, vytvoriť rodinne a zároveň na úrovni pôsobiaci hotelový dizajn a dodať mu punc luxusu v dostatočnej jemnosti k dreveným prírodným prvkom tak ako to robíme. Osobne si myslím, je projekt zvládnutý a k našej a klientovej spokojnosti dokončený a všetky zložky podieľajúce sa naňom od dizajnéra po 3D vizualizátora odviedli naozaj dobrú prácu."

V súčasnosti je projekt vo svojej výstavbe v hrubej stavbe. Po jeho dokončení Vás budeme informovať na stránkach štúdia, nakoľko niektorí z Vás už prejavili záujem o ubytovanie sa v ňom. Tešíme sa dobrému ohlasu a ďakujeme za podporu od Vás.

Autor článku: Ing. Tomáš Belica - majiteľ štúdia TOLICCI

Dizajnér projektu: Mgr. art. Alexandra Petrenčík & Ing. Tomáš Belica - TOLICCI Studio

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Návrhy

Tagy Bývanie, Iné, Komerčné nehnuteľnosti, Šport a kultúra, Turizmus a gastro, Verejný priestor

Diskusia (0 reakcií)

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 60
 • Priemerná čítanosť: 4945
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

O SPOLOČNOSTI: TOLICCI je dizajnérska značka prioritne zameraná na návrh interiérov najvyššej triedy dizajnérskej estetiky s dôrazom na detail vizuálneho a technického prevedenia rešpektujúc požiadavky klienta.
Za vznikom značky v roku 2014 stojí Tomáš Belica, pohybujúci sa celoživotne na poli estetiky a umenia s veľkým dôrazom v jeho prácach na detail prevedenia v každej fáze jeho vzniku až po finálny produkt.
Spoločnú realitu v detaily prevedenia, kombinácií materiálov a farieb našiel v Taliansku, kde vzniklo a pôsobí mnoho ikonických dizajnérskych, nábytkárskych, svetelných a módnych spoločností. Tieto ako i iné udávajú trendy pre farby, vzory, kombinácie a tvary pre najbližšie obdobia v rôznych dizajnérsko-umeleckých odvetviach. Z tejto myšlienky vychádza identita TOLICCI pretavená slovenskými dizajnérmi do reality v podobe návrhov interiérov bytov, rodinných domov a súkromných rezidencií prípadne tvorbe svojich vlastných nehnuteľností s odnožou značky TOLICCI Design Apartments & Residences s rozvíjajúcimi vetvami do zahraničia.  
Dizajnérsky tím TOLICCI v súčasnosti tvoria umelci z oblasti dizajnu a umenia dôkladne vybratí a vychovaní zakladateľom značky ako tím profesionálov, ktorí uplatňuje svoje skúsenosti a estetické cítenie do na mieru vytvoreného dizajnu v identite TOLICCI za pomoci produktov z prevažne talianskych značiek.FILOZOFIA TVORBY:Identita TOLICCI vychádza v základe z tradičného talianskeho vnímania estetiky farieb, tvarov, materiálov a ich vzájomného preladenia v interiéri. Toto vyjadruje zemité kombinácie farieb a vzorov v kontraste s drevom a prírodným kameňom. Tento základ je jemne doplnený výraznejšou farbou a zlatými prípadne striebornými akcentami drahých kovov, čo zaručí plnohodnotnú, živú a nestarnúcu kombináciu docielenú za pomoci kvalitných prevažne talianskych produktov. Jednotný rukopis sa takto nesie celým navrhovaným priestorom s dôrazom na detail prevedenia po estetickej, materiálovej a funkčnej stránke.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Pinterest

Nástroje

 • Tlačiť
 • 0 Diskusia

Rubrika

TOLICCI Studio

TOLICCI Studio
 • Počet článkov: 60
 • Priemerná čítanosť: 4945
 • Priemerná diskutovanosť: 1
 • RSS blogu

O blogu

O SPOLOČNOSTI: TOLICCI je dizajnérska značka prioritne zameraná na návrh interiérov najvyššej triedy dizajnérskej estetiky s dôrazom na detail vizuálneho a technického prevedenia rešpektujúc požiadavky klienta.
Za vznikom značky v roku 2014 stojí Tomáš Belica, pohybujúci sa celoživotne na poli estetiky a umenia s veľkým dôrazom v jeho prácach na detail prevedenia v každej fáze jeho vzniku až po finálny produkt.
Spoločnú realitu v detaily prevedenia, kombinácií materiálov a farieb našiel v Taliansku, kde vzniklo a pôsobí mnoho ikonických dizajnérskych, nábytkárskych, svetelných a módnych spoločností. Tieto ako i iné udávajú trendy pre farby, vzory, kombinácie a tvary pre najbližšie obdobia v rôznych dizajnérsko-umeleckých odvetviach. Z tejto myšlienky vychádza identita TOLICCI pretavená slovenskými dizajnérmi do reality v podobe návrhov interiérov bytov, rodinných domov a súkromných rezidencií prípadne tvorbe svojich vlastných nehnuteľností s odnožou značky TOLICCI Design Apartments & Residences s rozvíjajúcimi vetvami do zahraničia.  
Dizajnérsky tím TOLICCI v súčasnosti tvoria umelci z oblasti dizajnu a umenia dôkladne vybratí a vychovaní zakladateľom značky ako tím profesionálov, ktorí uplatňuje svoje skúsenosti a estetické cítenie do na mieru vytvoreného dizajnu v identite TOLICCI za pomoci produktov z prevažne talianskych značiek.FILOZOFIA TVORBY:Identita TOLICCI vychádza v základe z tradičného talianskeho vnímania estetiky farieb, tvarov, materiálov a ich vzájomného preladenia v interiéri. Toto vyjadruje zemité kombinácie farieb a vzorov v kontraste s drevom a prírodným kameňom. Tento základ je jemne doplnený výraznejšou farbou a zlatými prípadne striebornými akcentami drahých kovov, čo zaručí plnohodnotnú, živú a nestarnúcu kombináciu docielenú za pomoci kvalitných prevažne talianskych produktov. Jednotný rukopis sa takto nesie celým navrhovaným priestorom s dôrazom na detail prevedenia po estetickej, materiálovej a funkčnej stránke.

Moje odkazy

Facebook

Webstránka

Youtube

Instagram

Pinterest

Kalendár sa načítava...